Skip to content

SOFTSHELL

Apģērbs no softshells auduma ir paredzēts mobilitātei un komfortam.

 

Softshell apģerbus visbiežāk izmanto aktīvos sporta veidos un outdooor aktivitātēs. Vards softshell nozīme, ka apgērbs veido “mīksto apvalku”, kas pasargā no nelabvelīgiem laikapstākļiem.

Softshell parasti sastāv no diviem vai trīs slāņiem, atkarībā no apģērba mērķa. Mitrumizturīgas jakas un bikses sastāv no ārēja auduma slāņa, kurš atgrūž mitrumu, vidējā slāņā esošas membrānas, kas nodrošina ūdensnecaurladību un iekšēja flīsa, kurš silda un veido mīkstuma sajūtu. Divslāņu softshell apģerbiem nav membrānas, to ūdensizturības rādītāji krietni zemāki. Tos bieži izmanto, kā vidējo slāni, siltuma saglabāšanai zem membrānas jakas.

 

Galvenā softshell priekšrocība ir tāda, audums apvieno vairākas īpašības. Tas pasargā no mitruma un vēja, elpo, un ir patīkami mīksts. To mērenas slodzes laikā var vilkt bez termoveļas, ko parastā membrānas jaka nevar nodrošināt. Visiem softshell ārējiem apģērbiem arī ir ūdens atgrūdošs pārklājums DWR. Tieši šis pārklājums liek ūdenim notecēt, un kādu laiku neļauju iesūkties audumā. Tomēr ārējais softshell apģērbs ir vislabāk piemērots aukstai temperatūrai un mēreni slapjem laikapstākļiem, tās nav paredzēts pārmērīgam karstumam vai ilgstošam lietum.

Softshell lielā priekšrocība ir tā izcilā elastība un ārkārtējā izturība. Elastīgais audums un elastāna izmantošana padara šos softshell tekstilizstrādājumus īpaši elastīgus. Šī papildu elastība ir ļoti noderīga, kad nepieciešama papildus mobilitāte un kustību brīvība. Turklāt audumam ir lieliska izturība, gan ilgstošas lietošanas laikā, gan saskaroties ar kokiem vai akmeņeim dabā. Pat asas malas un tiešs kontakts nesabojās jūsu softshell jaku vai bikses, jo materiāls ir tieši tam paredzēts.

Pateicoties lieliskai funkcionalitātei, softshell apģērbs ir obligāts priekšmets garderobē dažāda veida tūristiem un outdoor sportistiem visā pasaulē. Savu daudzveidīgu īpašību dēļ, to iecienījuši arī makšķernieki. Visbiežāk siltinātas softshell bikses ir piemērotas lašveidīgo copē ziemā un pavasarī, kur daudz jāstagā gar apaugošiem ar zariem krastiem, un nepieciešama apģērbu izturība un mobilitāte. Savukārt softshell jakas ir lieliska alternatīva membrānas jakām vēsajā laikā pavasarī un vasarā, vējainānas dienās ar nelielu nokrišņu daudzumu, kad softshell jakas izcili pilda savu izdevumu, vienlaicīgi patīkami sildīt un pasargāt no laikapstākļiem.

 

Ieteikumi, uz ko skatīties iegādājoties Softshell apģērbu:

Pārliecinieties lai jums ir ērti kustēties, tad kad ir aiztaisītas visas siksnas, aproces, gumijas un uzvilkta kapuce. Paviciniet ar rokām un pietupieties. Apģērbam jābūt pieguļošam, tad tas labāk izvadīs mitrumu.

Pārliecinieties lai šuves no iekšpuses tiktu pārlīmētas ar lenti, tas labāk pasargās no mitruma un vēja.

 

Pārliecinieties lai softshell ārējam apģērbam ir ventilācijas rāvējslēdzēji. Jakai padušu zonā, bet biksēm tie varbūt gan kāju iekšpusē gan gar ārējo malu. Būs brīži kad ar svaiga gaisa pieplūdumu jūs kļūsiet mazliet laimīgāks.

Pievērsiet uzmanību kabatu daudzumam un to ietilpībai. Šādas funkcionalitātes apģērbam nekad nevar būt par daudz. 5-6 kabatas uz viena apģērba ir pietiekošs skaits.

Pārbaudiet apģērbu furnitūru. ūdensizturīgi rāvējslēdzēji firmas YKK norāda uz produkta kvalitāti.

 

Atlokiet apģērbu un paskatāties uz šuvēm no iekšpuses. Ja šuves nav taisnas, iespējams apģērbs nekalpos tik ilgi cik jūs gribētu.

 

 

Audums

Softshell sastāv no 2 vai 3 slāņiem. Ārējais slānis – elastīgs poliesters / Vidējais slānis membrāna / Iekšejais slānis – flīsis. 

2-slāņu Softshell audumam iztrūkst membrānas slānis un šāda veida jakas tiek izmantotas kā vidusslānis zem membrānas jakām. 

3-slāņu Softshell tiek nēsāti kā virsējais slānis.

 

Hardshell parasti sastāv no 2 vai 3 slāņiem. Ārējais slānis ir neelastīgs poliestera audums, tad seko membrānas slānis. Dažiem apgērbiem membrāna no iekšējās puses ielaminētā ar trešo slāni, padarot apgērbu cietāku, bet izturīgāku.

 

 

Īpašības

Softshell aizstur vēju, atgrūd mitrumu, elpo, notur ķermeņa siltumu, nodrošina mitruma izvadīšanu no ķermeņa.

Mitrumizturības rādītāji ir līdz 5000 mm/m2/24 st, kas atbilst vieglam lietum vai sniegam.

Elpotspējas rādītājs 3000 - 5000 g/m2/ 24 st

Atkarībā no iekšēja flīsa biezuma komforta temperatūras diapazons varbūt no +15 C līdz 0 C, ieskaitot termoveļu un neskaitot citus apakšslāņus.

 

Hardshell apģērbi aizstur vēju, atgrūd mitrumu, elpo, bet notur ķermeņa siltumu.

Mitrumizturībai jābūt vismaz no 10 000 mm/m2/ 24 st. Elpotspējas rādītājs 10 000 g/m2/ 24 st.

Nesiltinātas membrānas apģērbu izmantošanas komforta temperatūra ir diapazonā +20C +10C ieskaitot termoveļu un neskaitot citus apakšslāņus.

 

 

Cena

Ārējas Softshell rudens jakas cena sākās no 60 euro par pašu vienkāršāko modeli bez līmētām šuvēm un membrānas slāņa. Līdz 150 euro par ļoti siltu modeli ar augstu mitrumizturību, līmētām šuvēm un patīkamu elastību.

 

 

Hardshell jakas, kas nodrošina ūdensizturību vismaz 10 000 mm/m2/24 st, cena sākas no 150 euro.

 

 

Izmantošana

Softshell plaši pielietojams visos iespējamos outdoor sporta veidos. Makšķernieki bieži izmanto copei no krasta, piemēram ķerot lašveidīgos ziemā un pavasarī, kad nepieciešama mobilitāte, vai jebkurā citā makšķerēšanas veidā no krasta, ieskaitot streetfishingu.

 

Hardshell izmantojams visas iespējamās aktivitātēs, kad ir nepeiciešama aizsardzība no sliktiem laikapstākļiem. Makšķernieki, pirmām kārtam izmanto hardshell drēbes copei no laivas, kad ir nepeiciešama paaugstināta aizsardzība no lietus un vēja.

 

Mūsu ieteikums turēt garderobē gan Softshell, gan Hardshell komplektu un izmantot tos atkarībā no apstākļiem. Piemēram, izmantot Softshell, kad nav stiprs lietus, tādējādi pagarināt dārgāka Hardshell kostīma dzīves ciklu, lai tas ilgāk pilda savu funkciju.

 

Compare products

{"one"=>"Select 2 or 3 items to compare", "other"=>"{{ count }} of 3 items selected"}

Select first item to compare

Select second item to compare

Select third item to compare

Compare